Ngjarje/Personazhe

Rekordi i ri i naftës, si luhatet çmimi në aksin Tiranë-Pogradec

5 mars 2022/ Aurora Sulce/ Porta Vendore
Çmimi i karburanteve ka shënuar një rekord të ri këtë të shtunë. Në pikat e shitjes me pakicë, nafta dhe benzina në kryeqytet u shitën nga 230 deri në 238 lekë për litër. Kjo është rritja e tretë e çmimit brenda pak ditësh. Vetëm një javë më parë, […]